Hanna Checker Ammonia werking. Het is belangrijk om regelmatig om de waterwaardes van het vijverwater te meten. Met name ammonia in een belangrijke parameter.
Hoe komt ammoniak in het vijverwater ?
Het voer dat je aan de vissen geeft, bestaat o.a. uit eiwitten.De eiwitten worden voor een groot gedeelte opgenomen door de vis voor de energie en om te kunnen groeien. Niet alle eiwitten worden opgenomen door het lichaam. Deze eiwitten bestaan voor 15-16 % uit stikstof. Stikstof komt uit het lichaam 75% komt in het water via de kieuwen en het overige deel stikstof komt via de mest in het water.
De Hanna Checker Ammonia werking meet de gezamenlijke hoeveelheid Ammoniak en ammonium. Ammonium is praktisch niet giftig. Ammoniak daarentegen is erg giftig voor de vissen en kan zelfs dodelijk zijn.
Wanneer je een te hoge concentratie ammoniak meet, betekent dit dat de bacteriƫn in het filter onvoldoende werken. Regelmatig testen van de ammoniak in het water is dus erg belangrijk ! Hiermee wordt voorkomen dat vinnen van de vissen verbranden door een te hoog percentage ammoniak.
Eiwitten voan kwalitatief hoogwaardig koivoer, kunnen makkelijker worden opgenomen, waardoor er minder stikstof in het water terecht komt. Hierdoor komt er dus ook minder ammonia in het water.
De verdeling tussen ammonia en ammonium dat gemeten wordt (miligram/L), is o.a afhankelijk van de Ph van het water. Hoe lager de PH onder 7,2 is er geen ammoniak. Hoe hoger de PH, dan wordt ammonium omgezet in ammoniak.
Daarnaast is de waarde afhankelijk van de watertemperatuur.Bij een lage temperatuur is er weinig ammoniak en bij een hoge temperatuur is er een hoger gehalte ammoniak.
Bekijk het filmpje waarin Hanna Checker Ammonia werkingwordt uitgelegd.